Wykonujemy pomiary termowizyjne oraz badania szczelności powietrznej budynków w całej Polsce. W szczególności ofertę kierujemy dla lokalizacji w obrębie województwa wielkopolskiego.
Jak zapobiegać powstawaniu mostków cieplnych?
Pamiętajmy, że niektórych mostków termicznych nie możemy wyeliminować - mostki cieplne wynikające z geometrii budynku - ale możemy je ograniczyć inne możemy wyeliminować poprzez dokładne wykonanie całego budynku. Warto zwrócić uwagę na:
stosowanie odpowiednich materiałów termoizolacyjnych.
Konsekwencje mostków termicznych
Wynikiem występowania mostków termicznych mogą być:
Kondensacja pary wodnej lub zagrzybienie mogą być potęgowane przez niewłaściwy sposób aranżacji wnętrz (zastawianie naroży ścian zewnętrznych meblami, które uniemożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza) lub niewłaściwą eksploatację (niesprawna wentylacja, nie wietrzenie pomieszczeń).
Identyfikacja mostków cieplnych
Lokalizację mostków cieplnych, a także przyczynę ich występowania można określić wykorzystując badanie termowizyjne. Metoda ta polega na dokładnym pomiarze temperatury powierzchni przegrody budynku wykorzystując zjawisko promieniowania cieplnego oraz rejestracji wyników pomiaru w postaci obrazu.
Przyczyny mostków cieplnych
Występowanie mostka termicznego może być spowodowane:
Rodzaje mostków cieplnych
Ogólny podział mostków cieplnych:
Ze względu na geometrię mostki cieplne możemy podzielić na:
To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.
Dopóki pole powierzchni mostków cieplnych nie jest zbyt duże oraz temperatura ich powierzchni nie spada poniżej pewnych granic, mostki termiczne nie są zagrożeniem, jednak wpływają na straty ciepła z budynków i przekładają się na zasobność portfela mieszkańców. W teorii właściwe zaprojektowanie oraz wykonanie budynku powinno skutkować wyeliminowaniem mostków termicznych, jednak w praktyce występują one bardzo często i są nie uniknione, zwłaszcza w połączeniach przegród budowlanych np. połączenia okien ze ścianą, połączenia ścian zewnętrznych ze stropem itd. Badania termowizyjne są bardzo przydatnym narzędziem pozwalającym zlokalizować występujące mostki cieplne, a tym samym umożliwić ich wyeliminowanie albo zmniejszenie wpływu na komfort cieplny w budynku. W przypadku gdy temperatura powierzchni mostka cieplnego spadnie poniżej punktu rosy powietrza wewnętrznego, w miejscu występowania mostków termicznych pojawiają się strefy zawilgocenia, które przyczyniają się nie tylko do obniżenia komfortu termicznego ale stanowią zagrożenie dla budynku oraz jego mieszkańców - na powierzchni może pojawić się grzyb i pleśń.